top of page

ZALETY:

30 G BIAŁKA Z IZOLATU

NISKA ZAWARTOŚĆ WĘGLOWODANÓW

BEZ DODATKU CUKRU

BEZ NIEZDROWYCH WYPEŁNIACZY

BOGATY W BŁONNIK

BEZ GLUTENU I SKŁADNIKÓW GMO

PRZEŁOMOWA TECHNOLOGIA PRODUKCJI

NIEZRÓWNANE SMAKI

SMAKI:

 

  • MOCNO CZEKOLADOWY

  • WANILIOWY Z KAWAŁKAMI CZEKOLADY

  • TRUSKAWKOWO-KOKOSOWY

OPAKOWANIE:

 

  • 85 g

  • 15 batonów

WARTOŚĆ ODŻYWCZA

Porcja: 1 baton (85 g)

Liczba porcji w opakowaniu: 15

 

Wartość energetyczna

Tłuszcz

w tym kwasy tłuszczowe nasycone

Węglowodany

w tym cukry

Błonnik pokarmowy

Białko

Sól

Potas

Wapń

Fosfor

Magnez

Żelazo

% RWS*

 

15%

20%

47%

2,7%

2,5%

-

70%

7,3%

4,7%

71%

12%

11%

7%

w 1 porcji (85 g)

 

1072 kJ/ 256 kcal

12 g

8 g

6 g

2 g

 20 g

30 g

0,38 g

80 mg

480 mg

70 mg

34 mg

0,84 mg

w 100 g

 

1250 kJ/299 kcal

14 g

9,4 g

7 g

2,3 g

 23 g

35 g

0,44 g

94 mg

565 mg

82 mg

40 mg

0,98 mg

% RWS*

 

13%

17%

40%

2,3%

2,2%

-

60%

6,3%

4%

60%

10%

9%

6%

* RWS - referencyjne wartości spożycia

Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal)

SKŁADNIKI:

 

Mieszanka białkowa (izolat białka mlecznego, izolat białka serwatkowego), syrop polidekstrozowy, masło, substancja utrzymująca wilgoć (sorbitol), masło kakaowe, substancje konserwujące (E-200, E-202), aromaty, sól, substancje słodzące (acesulfam K, sukraloza). Smak waniliowy z kawałkami czekolady: kawałki czekolady gorzkiej 50% (masa kakaowa, cukier, masło kakaowe, emulgator [lecytyny z soi], aromat); Smak mocno czekoladowy: czekolada bez cukru 64% (masa kakaowa, substancja słodząca [maltitole], masło kakaowe, emulgator [lecytyny z soi], aromat), kakao beztłuszczowe z lecytyną z soi; Smak truskawkowo-kokosowy: kokos odwodniony, barwnik (czerwień buraczana), regulator kwasowości (kwas cytrynowy).

ZALECANE SPOŻYCIE:

 

Spożywać przed lub po treningu, bądź jako przekąskę.

OPIS PRODUKTU:

 

MEX 2GO ENJOY to unikalny produkt, będący owocem długiego procesu badawczego, którego celem i wyzwaniem było stworzenie batonu proteinowego z wykorzystaniem najwyższej jakości składników, który posiadałby równocześnie doskonałe wartości odżywcze, konsystencję i smak.

To oczywiste, że smak jest decydującym czynnikiem, który wpływa na nasz stosunek do określonego produktu spożywczego. Problem polega na tym, że przy wysokiej zawartości białka i niskiej zawartości węglowodanów uzyskanie zadowalającego efektu w tym względzie jest w zasadzie niemożliwe. Nie dziwi zatem fakt, że producenci batonów proteinowych najpierw wabią konsumentów dobrym smakiem, a następnie usiłują ich przekonać, że kryje się za nim produkt wysokiej jakości, choć to nie zawsze prawda.

W dobie błyskawicznych kontaktów, kiedy kopiowanie przepisów i składników wykorzystywanych przez konkurentów jest bardzo ułatwione, jedynym sposobem na wybicie się z tłumu jest opracowanie własnej, zastrzeżonej technologii produkcji. I tak właśnie postąpiliśmy. Kluczem do sukcesu naszych batonów proteinowych okazał się proces wypiekania. Dlatego został on zastrzeżony, stając się naszą tajną bronią marketingową.

Jeśli chodzi o składniki, postanowiliśmy użyć wyłącznie najlepszej jakości białka z izolatu bez najmniejszego nawet udziału białka sojowego. Oznacza to, że wykorzystujemy tylko formy białka o najwyższej biodostępności. W celu uzyskania najlepszej konsystencji, by spożywanie batonu nie przypominało żucia gumy, jak w przypadku niektórych produktów konkurencyjnych, musieliśmy zdecydować, w jakich proporcjach należy zmieszać izolat białka mlecznego (MPI) z izolatem białka serwatkowego (WPI). Z naszego doświadczenia wynika, że najlepsza proporcja to 55% MPI i 45% WPI. Wielu producentów co prawda informuje konsumentów o tym, jakiego typu białko zostało użyte, jednak na etykiecie niewielu umieszcza je w odpowiednim porządku, to znaczy, od zawartości największej do najmniejszej. Kolejną sztuczką wykorzystywaną przez firmy jest informacja o opatentowanej mieszance proteinowej, często zastrzeżonej, w której występuje białko sojowe, ukryte pomiędzy innymi składnikami, tak że na pierwszy rzut oka można tego nie zauważyć. Istnieje wiele innych sposobów na sztuczne zawyżenie zawartości białka, jak na przykład faszerowanie produktu aminokwasami.

Pomimo, że coraz więcej firm zwraca uwagę na jakość, której wymaga rynek, w batonach proteinowych wciąż kamufluje się wiele bezużytecznych wypełniaczy, które w rzeczywistości sprawiają, że niewiele różnią się one od zwykłych słodyczy.

Celem użytkowników suplementów diety, takich jak mieszanki białkowe czy batony proteinowe, które są jednymi z najpopularniejszych produktów dietetycznych, zawsze jest zdrowe odżywianie i dbałość o sylwetkę, bez względu na to, czy uprawiają jakiś sport czy nie. Osoby zwracające uwagę na to, co jedzą dobrze wiedzą, że oprócz wysokiej jakości białka, kolejnym istotnym elementem diety są węglowodany. W celu przyciągnięcia uwagi konsumentów wielu producentów umieszcza na swoich wyrobach informację o „niskiej zawartości węglowodanów”, porównując je do wyrobów konkurencyjnych i dumnie ogłaszając swoje zwycięstwo. Czasem podkreślają swoją uczciwość i troskę o konsumentów. Niestety wiele firm, które robią wokół siebie najwięcej szumu, zwodzi klientów, podając wartości węglowodanów ukrywanych pod pojęciem „węglowodanów netto” lub „węglowodanów aktywnych”. Próbują w ten sposób udowodnić, że ich produkt zawiera 5 do 10 gramów węglowodanów, pomimo że na etykiecie wciąż widnieje informacja, że ich rzeczywista zawartość wynosi 25 gramów i to w batonie o masie 60 gramów, a nawet mniejszej. Nam udało się stworzyć batony o masie 85 gramów, które charakteryzują się rzeczywiście niską zawartością węglowodanów. Baton MEX 2GO ENJOY truskawkowo-kokosowy zawiera jedynie 5 gramów węglowodanów, waniliowy z kawałkami czekolady tylko 6 gramów, a mocno czekoladowy 10 gramów. Aktualnie batony proteinowe MEX 2GO ENJOY mają najniższą zawartość węglowodanów pośród produktów dostępnych na rynku.

Istnieje bardzo niewiele zakładów produkujących batony proteinowe. Zatem poszczególne firmy zlecają produkcję wyrobów swojej marki tym samym zakładom produkcyjnym, pomimo że zestawy składników poszczególnych produktów mogą się od siebie różnić. To jeden z powodów, dla którego większość batonów dostępnych na rynku ma tę samą konsystencję i ten sam charakterystyczny aromat, pomimo różnych wariantów smakowych. Nic zatem dziwnego, że klienci się do nich zrażają, szczególnie jeśli nie osiągają dzięki nim efektów sugerowanych przez ich wartości odżywcze.

MEX współpracuje z rodzinną firmą zajmującą się wyrobem słodyczy, której właściciele wierzą w tradycyjne, ręczne metody produkcji, a specjalizują się w dodatkach smakowych wytwarzanych ze zdrowych składników najwyższej jakości. Baton proteinowy MEX 2GO ENJOY to rezultat wysiłków dwóch ośrodków badawczo-rozwojowych, w których, zanim nasz produkt został wprowadzony na rynek, przeprowadzono tysiące prób i testów.

Poza zwykłymi zaletami, takimi jak brak glutenu i składników GMO, a także brak dodatku cukru, batony proteinowe MEX 2GO ENJOY wyróżniają się konsystencją i smakiem. Są miękkie i niezbyt słodkie, a dzięki kunsztowi cukierniczemu producenta ich smakowi nie można się oprzeć. Ponadto wystarczy je podgrzać przez 5 do 10 sekund w kuchence mikrofalowej, a smakują jeszcze lepiej!

Batony proteinowe MEX 2GO ENJOY są nie tylko wygodną i pożywną przekąską, ale także produktem, który może być spożywany w zastępstwie regularnego posiłku lub wykorzystany jako wartościowy element zbilansowanej diety bez względu na to, czy naszym celem jest zwiększenie suchej masy mięśniowej, zwiększenie wydolności fizycznej lub psychicznej, czy przebudowa sylwetki. MEX 2GO ENJOY to właściwie jedyny baton dostępny na rynku odpowiedni dla odchudzających się. Baton MEX 2GO ENJOY zapewnia uczucie sytości bez pozostawiania nieprzyjemnego posmaku ani powodowania nudności. Zwiększona ilość błonnika wspomaga procesy trawienne. Dzięki batonom MEX 2GO ENJOY nie ma już potrzeby sięgać po niezdrowe przekąski ani głodzić się podczas podróży albo długiego dnia w pracy.

BATON PROTEINOWY ENJOY

MEX 2GO

Kotwica 1
bottom of page