top of page

ZALETY:

ZDROWSZA SKÓRA I TKANKA CHRZĘSTNA

PEPTYDY KOLAGENOWE –

KLUCZ DO ZDROWYCH STAWÓW

GLUKOZAMINA I CHONDROITYNA –

DZIAŁANIE PRZECIWBÓLOWE

MSM I KWAS HIALURONOWY –

LEPSZE SMAROWANIE STAWÓW

SIŁA, GIĘTKOŚĆ, MOBILNOŚĆ I REGENERACJA STAWÓW

SMACZNY NAPÓJ OWOCOWY

BEZ SOI, GLUTENU, CUKRU I GMO

SMAKI:

 

  • OWOCE LEŚNE

OPAKOWANIE:

 

  • 400 g

  • 20 porcji

ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW CZYNNYCH

Porcja: 1 miarka (20 g)

Liczba porcji w opakowaniu: 20

 

Hydrolizat kolagenu typu II

Siarczan glukozaminy

w tym glukozamina

L-prolina (w formie wolnej)

Siarczan chondroityny

w tym chondroityna

MSM

Kwas hialuronowy

Witamina C

Witamina D

Miedź

Sód

% RWS*

-

-

-

-

-

-

-

-

75%

200%

50%

-

w 1 porcji (20 g)

10 000 mg

 

500 mg

200 mg

 

500 mg

 

250 mg

175 mg

 

250 mg

20 mg

60 mg

10 µg

0,5 mg

50 mg

* % RWS referencyjne wartości spożycia

Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal)

SKŁADNIKI:

 

hydrolizat kolagenu typu II, siarczan glukozaminy, L-prolina (w formie wolnej), siarczan chondroityny, MSM (metylosulfonylometan), kwas hialuronowy, maltodekstryna, regulator kwasowości - kwas cytrynowy, aromaty, substancja słodząca - sukraloza, barwnik - karminy, substancja przeciwzbrylająca - dwutlenek krzemu

SPOSÓB UŻYCIA:

 

Zaleca się spożywać 20 g produktu (1 miarka) dziennie na pusty żołądek, najlepiej rozpuścić w 240-300 ml wody lub ulubionego napoju. Spożywać bezpośrednio po przygotowaniu.

OPIS PRODUKTU:

 

Stawy i szkielet to fundament całego ciała, które jest naszym domem. Jeśli fundament się podda, cała konstrukcja runie.

Stawy narażone są na niekorzystne działanie wielu czynników, bez względu na poziom aktywności fizycznej. Należą do nich mocno rozbudowana muskulatura, otyłość, a także obniżający się z wiekiem poziom kolagenu, co nie tylko osłabia stawy, ale ma również niekorzystny wpływ na skórę, sprawiając, że staje się cieńsza, przesuszona, mniej odporna oraz, według wielu ekspertów, bardziej pomarszczona. To zatem nie przypadek, że tak istotny składnik jak kolagen, który w naturalny sposób korzystnie wpływa na nawilżenie stawów i skóry, jest głównym komponentem MEX FLEXO.

Całoroczna suplementacja preparatami korzystnie wpływającymi na stawy to podstawa żywienia nie tylko sportowców i osób aktywnych fizycznie. Tego typu suplementy powinny stać się nieodłączną częścią codziennej diety każdego z nas. Produkty te nie są w stanie wyleczyć żadnych kontuzji, ale, do pewnego stopnia, mogą im zapobiec.

W skład preparatu wzmacniającego stawy MEX FLEXO wchodzą składniki o zaawansowanym działaniu, takie jak kolagen typu II, glukozamina, chondroityna, kwas hialuronowy oraz MSM, tworzące podstawę całego zestawu, do którego dołączono także kluczowe witaminy pobudzające działanie układu odpornościowego. To podstawowe składniki proteoglikanów, tworzących tkankę chrzęstną, oraz glikozaminoglikanów (GAG), nazywanych też „smarowidłem” lub „cementem”, które przyczyniają się do utrzymania stawów i skóry w lepszej kondycji. Badania wskazują również na ich właściwości zapobiegające osteoartrozie, czyli chorobie zwyrodnieniowej stawów.

MEX FLEXO zawiera także witaminę C, która uczestniczy w syntezie kolagenu i zapobiega zmęczeniu oraz występowaniu zmian na skórze, witaminę D, która przeciwdziała osteomalacji, czyli rozmiękaniu kości, i miedź, której niedobór może spowodować między innymi osteoporozę i reumatoidalne zapalenie stawów.

MEX FLEXO to nie tylko kwestia przewagi nad konkurencją w wynikach sportowych czy lepszej regeneracji. To rozważna, długoterminowa inwestycja, w której najwyższą stawką jest zdrowie i życie. 

FLEXO

FIT LINE

Kotwica 1

UWAGA:

 

W dawkowaniu suplementów mogą wystąpić różnice w stosunku do dawkowania określonego przez producenta amerykańskiego. W przypadku niektórych produktów dawki zostały zredukowane zgodnie z obowiązującym prawem. Rozbieżności mogą pojawić się również w odniesieniu do wartości energetycznej produktów oraz referencyjnych wartości spożycia (RWS), które zostały obliczone na podstawie przepisów obowiązujących w UE oraz na terenie danego kraju.

 

W trosce o najwyższą jakość i zgodność z obowiązującymi przepisami producent zastrzega sobie prawo do modyfikacji składu poszczególnych produktów bez uprzedzenia, tak aby odzwierciedlały aktualnie obowiązujące przepisy i najnowszy stan wiedzy naukowej. W związku z tym na rynku mogą być dostępne wersje produktów różniących się do siebie składnikami, pochodzące z różnych partii produkcyjnych. Nie ma to wpływu na ich jakość ani autentyczność.

bottom of page